رویه ارسال سفارش

سفارش من کی به دستم می رسد؟ 

رویه پردازش سفارش ها در فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) به شرح زیر است:

صبح هر روز کاری سفارش هایی که تا قبل از ساعت 10 صبح تکمیل شده باشند، همان روز در لیست پیگیری قرار می گیرند و سفارش ها تا ساعت 14 جهت ارسال با پیک یا پست آماده سازی می شوند. 

سفارش های ارسال فوری با پیک در شیراز از بازه زمانی 14-20 با هماهنگی تلفنی قبلی با خریدار ارسال می گردند.

سفارش های چاپار و پستی همان روز بسته بندی و آماده ارسال به پست می شوند. روز کاری بعدی سفارش ها به چاپار یا پست ارسال می شوند و لیست کدهای رهگیری معمولا بعد از ساعت اداری برای فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) ارسال می گردد. لذا در روز کاری بعدی کد رهگیری پستی در بخش اطلاعات سفارش درج می گردد و البته با پیامک برای خریدار ارسال می گردد. خریدار با مراجعه به بخش رهگیری مرسولاتی پستی می توانند از آخرین وضعیت پستی سفارش خود مطلع شود. 

مثلا اگر دو نفر سفارش خود را یکی در پنجشنبه ساعت 13 و دیگری شنبه صبح ساعت 9 ثبت کنند هر دو سفارش در ساعت 10 صبح اولین روز کاری (شنبه) و با هم مورد پیگیری قرار می گیرند و همان روز بسته بندی و آماده جمع آوری توسط پست/چاپار می باشند و روز یکشنبه پست سفارش ها را جمع آوری نموده و دوشنبه صبح کد رهگیری در بخش اطلاعات سفارش درج می گردد.

توجه داشته باشید که:

1-  سفارش هایی که تحویل چاپار/پست می گردد، طبق روال، زمانبندی و رویه پست تحویل می گردد و هر گونه تأخیر در تحویل مرسوله توسط چاپار/پست، خارج از کنترل فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) است و مسئولیتی متوجه این مجموعه نمی باشد.
2- اگر سفارشی بعد از ساعت 10 صبح ثبت شود، در روز کاری بعدی مورد پیگیری قرار می گیرد و طبق رویه بالا اقدام می شود.
3- فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) در روزهای تعطیل فعال نیست و کلیه پیگیری ها و اقدامات صرفا در روزهای کاری انجام می گردد.

روش های حمل کالا در فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه)

- کالا ها از چه طریق ارسال می شوند؟
تحویل اغلب کالاها در حالت عادی توسط چاپار و در صورت امکان پذیر نبودن ارسال با چاپار، توسط پست پیشتاز انجام خواهد شد. در خصوص زمان ارسال، بسته به فاصله شهر، معمولاً ارسال با چاپار بین 2 تا 4 روز کاری و ارسال با پست پیشتاز بین 4 تا 10 روز کاری به دست شما می رسد. بدیهی است روزهای تعطیل به زمان تحویل سفارش اضافه خواهد شد.
اما فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) به منظور تأمین رضایت مشتریان گرامی و همچنین پوشش انواع روشهای حمل، با مجموعه های مختلف و معتبر عقد قرارداد نموده است تا بتواند بهترین سرویس دهی را به مشتریان ارائه نماید. روش های متنوع حمل کالا برای مشتریان به شرح زیر می باشد:

۱ - تحویل فوری در شهر شیراز با استفاده از خدمات پیک یا اسنپ باکس

در این روش خریدار کالای خود را با روش ارسال پیک و یا اسنپ درب منزل دریافت می نماید. فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) با اضافه نمودن ماژول خودکار پیک در سیستم فروش وبسایت، این امکان را فراهم آورده است تا خریدار پس از انتخاب کالا و ثبت سفارش در صورت تمایل این روش حمل را برگزیند. در این روش کاربر اطلاعات آدرس دقیق خود را، در همان مراحل ثبت سفارش، بصورت آنلاین وارد می کند و مکان جغرافیایی خود را روی نقشه مشخص می نماید. کالای خریداری شده یک روز بعد از ثبت سفارش به مشتری تحویل می گردد.

* در صورت خرید بالای 3 میلیون تومان تومان هزینه ارسال فوری با پیک و یا اسنپ در شهر شیراز رایگان خواهد بود. توجه گردد این مورد شامل هزینه های متعارف تا سقف 50،000 تومان در شهر شیراز می باشد و مازاد مبلغ در مسیرهای دور، که تعرفه پیک بیش از این باشد، بر عهده خریدار خواهد بود.

2- چاپار:

فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) ضمن عقد قرارداد با شرکت چاپار، و نصب ماژول آنلاین شرکت چاپار در سیستم فروش وبسایت، این امکان را فراهم آورده است که خریدار پس از انتخاب و ثبت سفارش با انتخاب روش ارسال "چاپار"، کالای خود را با این روش توسط شرکت چاپار در هر نقطه از ایران دریافت نماید. در این روش پس از ورود اطلاعات دقیق آدرس و کد پستی، سیستم فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) بصورت آنلاین و در لحظه هزینه دقیق ارسال را از شرکت چاپار استعلام و به شما نمایش می دهد و در صورت تمایل با انتخاب این روش و پرداخت هزینه حمل به همراه هزینه کالای انتخابی، مرسوله خود را توسط شرکت چاپار در آدرس مد نظر خود دریافت خواهید کرد. زمان تحویل این روش مطابق با زمان بندی شرکت چاپار می باشد که معمولا بین 2 الی 4 روز خواهد بود ولی بعضاً بدلیل شلوغی با بروز اختلال در شبکه تیپاکس کشور، ارسال با تأخیر مواجه می گردد که از کنترل مجموعه فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) خارج بوده و فروشگاه در خصوص این تأخیر های ناشی از عملکرد چاپار، مسئولیتی ندارد.

- در صورت عدم امکان ارسال توسط چاپار یا به صورت تحویل فوری، سفارشات توسط پست، باربری، یا با روش های دیگر انجام خواهد شد. در این صورت هزینه ارسال در سایت فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) محاسبه و دریافت خواهد شد.

3 - پست ویژه: (فعلا فقط پیشتاز ارسال می شود)

فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) ضمن عقد قرارداد با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، و نصب ماژول آنلاین شرکت پست در سیستم فروش وبسایت، این امکان را فراهم آورده است که خریدار پس از انتخاب و ثبت سفارش با انتخاب روش ارسال "پست ویژه"، کالای خود را با این روش توسط شرکت پست در هر نقطه از ایران دریافت نماید. در این روش پس از ورود اطلاعات دقیق آدرس و کد پستی، سیستم فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) بصورت آنلاین و در لحظه هزینه دقیق پستی را از شرکت پست استعلام و به شما نمایش می دهد و در صورت تمایل با انتخاب این روش و پرداخت این هزینه حمل به همراه هزینه کالای انتخابی، مرسوله خود را توسط شرکت پست در آدرس مد نظر خود دریافت خواهید کرد. زمان تحویل این روش مطابق با زمان بندی شرکت پست می باشد که معمولاً بین 2 الی 4 روز کاری خواهد بود ولی بعضاً بدلیل شلوغی با بروز اختلال در شبکه پستی کشور با تأخیر مواجه می گردد که از کنترل مجموعه فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) خارج بوده و فروشگاه در خصوص این تأخیر های ناشی از عملکرد پست، مسئولیتی ندارد.

- آیا امکان پرداخت در محل وجود دارد؟
خیر. سرویس پرداخت در محل چاپار/پستی/تیپاکس (COD) تا اطلاع ثانوی توسط فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) ارائه نمی گردد. همچنین بعلت عدم ارائه خدمات پرداخت در محل (COD) توسط پیک و یا اسنپ، خریدار می بایست بهای محصول خریداری شده را به همراه هزینه حمل با پیک، در صفحه ثبت سفارش بصورت آنلاین پرداخت نماید.

نکات ارسال و تحویل کالا

• هزینه ارسال سفارشات از طریق پست با تعرفه مصوب چاپار یا اداره ی پست محاسبه می شود.
• در شرایط ویژه مانند جشنواره‌ها یا روزهای شلوغ و پرازدحام مانند اسفند ماه، برحسب روش و محل دریافت سفارش، زمان ارسال متفاوت است و امکان دارد، طبق رویه‌های اعلام شده، صورت نگیرد.
• در روزهایی از سال که مناسبت های ویژه هستند، مانند اعیاد، شهادت ها، تعطیلات نوروز و... امکان ارسال کالا وجود ندارد.
• اگر کالای شما جزو کالاهای سنگین و حجیم و باشد، هزینه ارسال به صورت جداگانه و بسته به نوع کالا و فاصله تا مقصد محاسبه و به شما اعلام و مبلغ آن از طریق سایت فروشگاه دریافت خواهد شد.
• لطفاً در نظر داشته باشید که سفارشات باربری بین 3 تا 7 روز کاری تحویل خواهد شد. این  مدت در ایام پر ترافیک کاری مانند پایان سال ممکن است افزایش یابد.

نحوه تحویل گرفتن سفارش:

• برای دریافت سفارش خود لازم است کارت شناسایی معتبر را به مأمور چاپار/پست ارائه دهید.
کارت شناسایی حتما می بایست متعلق به صاحب پروفایل یا شخص تحویل گیرنده باشد، در غیر اینصورت امکان تحویل کالا را وجود نخواهد داشت.

• پروتکل فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) برای تحویل کالا، بر اساس عدم ورود مامورین توزیع به ساختمان مشتریان تعریف گردیده است و همکاران ما از ورود به ساختمان مشتریان منع گردیده اند. لذا خواشمند است برای دریافت مرسوله خود به درب اصلی ورودی ساختمان تشریف بیاورید.

• تحویل کالا در معابر عمومی و یا مکان های عمومی مانند پارک، کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان پذیر نیست و تحویل کالا صرفا به صاحب پروفایل در آدرس معتبر و دقیق، اعم از منزل یا محل کار، میسر می باشد.

* هنگام دریافت سفارش لازم است سلامت فیزیکی کالا و تطابق تعداد اقلام سفارش با فاکتور را در حضور همکاران تحویل سفارش بررسی کنید و در صورت وجود مشکل یا ایراد از تحویل گرفتن آن خودداری کنید. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط شما به منزله تأیید سلامت فیزیکی آن خواهد بود.

* در صورتی که کالای خریداری شده کفش باشد، برای تست سایز از دقایقی که هنگام تحویل گرفتن کالا در اختیار دارید، استفاده کنید.