ضمانت اصل بودن کالا

ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا

همراهان عزیز خاگ (خرید از گناوه)

در انتخاب کالاها و خدماتی که در سایت خاگ (خرید از گناوه) عرضه می گردد، تمام تلاش خود را مصروف کرده ایم تا اولاً با انتخاب کالاهای درجه یک، رضایت شما را تأمین نموده و اعتماد شما را، که با ارزش ترین سرمایه کاری ما است، جلب کنیم. ثانیاً با انتخاب کالاهای خوب و با قیمت مناسب مواردی را که ممکن است نیاز به پشتیبانی داشته باشد، به حداقل برسانیم تا بتوانیم توان خود را در بخش های دیگر مصروف ارائه سرویس خوب به شما نماییم. لذا به این دو دلیل اطمینان داشته باشید در انتخاب کالا و خدمات نهایت دقت و نکته سنجی را در گزینش اقلام به کار می بندیم.

توجه داشته باشید اغلب محصولات ارائه شده توسط فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) دارای برندهای معتبر و شناخته شده ای هستند و دارای پیشینه و تشکیلات مختص به خود هستند و محصولات در سایت اصلی شرکت ها قابل مشاهده است و ما در قسمت معرفی برند لینک سایت رسمی محصول را قرار می دهیم. 

تعریف کالای متفرقه:
کالا با برند "متفرقه" به کالایی گفته می شود که دارای برند خاصی نیست و بصورت متفرقه تولید و عرضه شده است؛ اما دارای کیفیت مناسب و قابل اعتمادی هستند و ما به دلیل قیمت مناسب و ارزش خریدشان، آنها را در سایت فروشگاه عرضه می کنیم، حتماً در قسمت توضیحات مربوط به برند محصول، واژه "متفرقه" درج می شود.

تعریف کالای غیر اصل:
کالای "غیر اصل" به کالایی گفته می شود که به صورت مشابه با برند اصلی با همان نام برند اصلی تولید شده باشد، اما در واقع فیک یا تقلبی یا به اصطلاح "های کپی" باشند و توسط شرکت اصلی تولید نشده باشد؛ سیاست کلی فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) این است که کالاهای غیراصل را عرضه نمی کند. اما درصورتیکه به دلایلی همچون قیمت پایین، این گونه محصولات در فروشگاه خاگ عرضه شوند، حتماً در قسمت توضیحات مربوط به محصول واژه "غیر اصل" ذکر خواهد شد تا شما بتوانید با خیال راحت اصل بودن یا نبودن کالا را تشخیص دهید.

در مورد دسته محصولات آرایشی و بهداشتی یا خوراکی، رویه قطعی فروشگاه خاگ (خرید از گناوه) این است که به هیچ عنوان محصولات غیر اصل را در این دسته بندی ها عرضه نکند؛ زیرا قبل از چیزی سلامتی مشتری در اولویت است و حتی در صورت درخواست مشتریان نیز فروشگاه خاگ (خرید از گناوه) در مورد فروش این موارد معذوریت جدی دارد و بر اساس یک سیاست تعریف شده، تأمین و فروش این گونه محصولات را مطلقاً انجام نمی دهد.

بگذارید چند مثال بزنیم:

گاهی پیش می آید که برخی محصولات با برندی خاص (برای مثال شامپوی ضدشوره کلیر) در چندین کشور مختلف مانند امارات، مالزی، عربستان، ترکیه و... تولید شده اند اما در واقع همگی اصل هستند و فقط کشور سازنده آنها با یکدیگر متفاوت است. بدیهی است که اینگونه محصولات از نظر کیفیت و قیمت با یکدیگر تفاوت فاحشی دارند اما هیچ یک غیر اصل نیستند. البته لازم به ذکر است که نمونه غیر اصل این گونه محصولات نیز در بازار فراوان است؛ اما همان طور که گفته شد، فروشگاه خاگ اساساً محصولات بهداشتی غیر اصل را عرضه نمی کند.

در دسته عطر و ادکلن قضیه کمی پیچیده تر است. عطر و ادکلن در فروشگاه خاگ (خرید از گناوه)، به سه دسته عمده تقسیم می شوند. 

دسته اول عطر های اورجینال و اصلی می باشد که هیچ بحثی در مورد آنها وجود ندارد. 

دسته دوم هم عطر های معتبر شرکتی می باشد که با مجوز و بصورت قانونی رایحه های مشابه عطر های معروف دنیا را با نام و نشان تجاری خود تولید و روانه بازار می نمایند و اغلب در امارات و چین تولید می شوند؛ مانند عطر های برند، مای پرفیومز، جانوین، فرگرنس، ژکساف و... . این نوع عطرها نیز اصل محسوب می شوند و در واقع نمونه اقتصادی و ارزان عطر های معروف دنیا هستند. البته نباید انتظار داشت که عطرهای شرکتی، از بابت رایحه و ماندگاری و پخش بو، عیناً مشابه اصلی باشد و قطعاً به نسبت عطرهای اصلی کیفیت پایین تری دارند اما برای استفاده روزمره کاملاً مناسب و ایده آل هستند. 

همچنین گاهی پیش می آید که در عطر های شرکتی بعضاً دو سری عطر مربوط به دو بازه زمانی، مثلا عطر یک سال قبل با عطر امروز ، از بابت رایحه و ماندگاری و پخش بو تفاوتی با همان عطر قبلی از همان شرکت داشته باشد که این موضوع نیز از کنترل این مجموعه خارج می باشد. لذا این دلایل جهت مرجوعی کالا پذیرفته نیست؛ زیرا در این مورد، فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) متعهد به تاًمین کالای شرکتی و با اصالت است و نه ضمانت کیفیت محصول. زیرا این امر بر عهده شرکت تولید کننده می باشد و این مجموعه صرفاً طبق سفارش خریدار تأمین و عرضه آنرا برای مشتریان انجام می دهد.

اما نوع دیگری از عطر ها هستند که در بازار با نام و طرح مشابه عطر اصلی عرضه می گردند اما عطر های تقلبی و یا فیک هستند. ترجیح فروشگاه خاگ (خرید از گناوه) این است که اینگونه عطرها را عرضه نکند؛ اما در صورتی که به درخواست مشتریان، محصولاتی از این دست در فروشگاه عرضه شود، حتماً عنوان "غیر اصل" در توضیحات محصول نوشته خواهد شد. مسئولیت خرید این گونه محصولات کاملاً به عهده خریدار است و در صورت عرضه در سایت، فروشگاه خاگ (خرید از گناوه) هیچ گونه تعهد و مسئولیتی را در مورد اصالت و کیفیت اینگونه محصولات غیر اصل نمی پذیرد.

در مورد سلامت فیزیکی کالا ذکر چند نکته ضروری است:

فروشگاه اینترنتی خاگ (خرید از گناوه) تنها سلامت فیزیکی جعبه محصول را تضمین می کند و در صورت وجود مشکل بعد از باز شدن پلمپ توسط خریدار، مسئولیت و تعهدی را متوجه خود نمی داند و از این رو، محصولات بعد از باز شدن پلمپ، امکان مرجوع شدن ندارند. شیوه بسته بندی و ارسال محصولات در خاگ (خرید از گناوه) طوری است که کالا بدون هیچ گونه آسیب دیدگی و به صورت سالم بدست خریدار برسد و اگر احیاناً به هنگام تحویل محصولی به مشتری، جعبه محصول دارای سلامت فیزیکی نباشد و ضربه و پارگی بر روی محصول مشاهده شود، مشتری در وهله اول نباید محصول را از مأمور پستی تحویل بگیرد و سریعاً این موضوع را به فروشگاه اطلاع دهد؛ اما در صورتی که مشتری سفارش خود را تحویل گرفت، می بایست قبل از باز کردن پلمپ محصول را بررسی کند و در صورت وجود مشکل تا 24 ساعت این موضوع را به فروشگاه اطلاع دهد تا اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

کالاهایی که دارای پلمپ شرکتی هستند، توسط خاگ (خرید از گناوه) تست نمی شوند؛ زیرا فرض بر این است که این محصولات در شرکت تولیدکننده تست شده اند و مشکلی از بابت کارکرد ندارند و تست کردن مجدد آنها توسط خاگ (خرید از گناوه) به دلیل اینکه محصول را از حالت پلمپ خارج می کند، انجام نمی گیرد. در صورتیکه بعد از باز کردن محصول مشتری احساس کند که محصول به درستی کار نمی کند و یا نقص یا مشکلی در محصول وجود دارد، این مورد بر عهده خاگ (خرید از گناوه) نمی باشد و فروشگاه خاگ تعهدی در این زمینه ندارد.

برای مثال در مورد محصولات بادی، چون همگی دارای پلمپ هستند، اگر مشتری محصول را باز کند و سوراخ یا پنچری در محصول مشاهده کند، به این علت که محصول از حالت پلمپ خارج شده است، قابل مرجوع شدن نیست و فروشگاه خاگ (خرید از گناوه) مسئولیت نقایصی از این دست را از خود سلب می کند و آن را در حیطه کار شرکت تولیدکننده می داند.

اما در مورد محصولاتی که دارای پلمپ نیستند (مانند برخی از محصولات دسته کمپینگ)، این محصولات از قبل توسط خاگ (خرید از گناوه) تست می شوند و در صورت عدم وجود نقص فنی برای مشتری ارسال می شوند. در مورد اینگونه محصولات مشتری به هر دلیلی می تواند آنها را مرجوع کند و اگر پس از بررسی مشکلی در محصول مشاهده نشد، وجه کالا به مشتری بازگشت داده می شود.

در مورد محصولات خوراکی، فروشگاه خاگ (خرید از گناوه)، تاریخ انقضای تمامی محصولات را بررسی می کند و محصولات تاریخ گذشته و فاسد را برای مشتری ارسال نمی کند. خاگ هیچگونه مسئولیتی نسبت به مزه و بوی مواد غذایی و خوراکی ندارد و تنها در صورتی این گونه محصولات را مرجوع می کند که از حالت پلمپ خارج نشده باشند.

با همه اینها، اگر در مورد محصولی خاص درخواست مرجوعی یا شکایت زیاد باشد، حتماً کیفیت آن محصول بررسی و تست می شود و در صورت تأیید وجود مشکل در محصول از جانب کارشناسان خاگ (خرید از گناوه)، بلافاصله محصول از روی سایت برداشته می شود و حتی بعد از گذشت 7 روز ضمانت بازگشت، درخواست مرجوعی محصول از جانب مشتریان مورد قبول قرار می گیرد و وجه محصول بعد از بازپس گیری محصول توسط خاگ، به حساب خریداران بازگردانده می شود.